uzay Videoları

2133 sonuç

02:39 Blue Origin Roketinin Kamerasından Dünyaya İniş Anı
Blue Origin Roketinin Kamerasından Dünyaya İniş Anı
jayjay 19.311 izlenme - 2 weeks ago

Nisan'da 3. kez başarılı iniş yapan Blue Origin'in o anları onboard kamerasına yansıdı. 103.000 metreye kadar çıkarak insansız kapsülünü fırlattıktan sonra dünyaya geri dönen Blue Origin'in uzaydan dünyaya dönüşünü izliyoruz.

02:54 2017'de uzaya giden İlk Türk olacak
2017'de uzaya giden İlk Türk olacak
kontrahaber 13.160 izlenme - 3 weeks ago

İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Halil Kayıkçı, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek uzaya çıkan ilk Türk vatandaşı olacak. Türkiye’den uluslararası bir yarışmaya katılan ve en yüksek puanı alan Halil Kayıkçı, uzayı gören ilk Türk olmak için gün sayıyor.

02:26 Sonsuza Kadar Uzayan Firavun'un Yılanı
Sonsuza Kadar Uzayan Firavun'un Yılanı
mediaalem 9.694 izlenme - 3 weeks ago

Kimyasal formülü Hg(SCN)2 olan Civa-II-Tiyosiyanat, ısıya tabi tutulduğunda ortaya sonsuza kadar sürebilen bir yanma tepkimesi çıkıyor. Civa-II-Tiyosiyanat [Hg(SCN)2] ile yapılan bu deneyin sonuçları, izleyenleri hayretler içerisinde bırakıyor.

00:43 Okyanusların En Derin Noktasında 'Uzaylı' Denizanası
Okyanusların En Derin Noktasında 'Uzaylı' Denizanası
mediaalem 3.567 izlenme - 3 weeks ago

ABD merkezli Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi'ne (NOAA) ait Okeanos Explorer (Okyanus Gezgini) gemisinde çalışan araştırmacıların yönettiği uzaktan kumandalı bir araç, Pasifik Okyanusu'nda bulunan ve tüm okyanusların en derin noktası olarak bilinen Mariana Çukuru'nda tuhaf bir denizanası türüne rastladı.

01:20 NASA'dan Muhteşem Güneş Patlaması Görüntüleri
NASA'dan Muhteşem Güneş Patlaması Görüntüleri
jayjay 6.690 izlenme - 1 month ago

NASA, Güneş'in yüzeyinde oluşan patlamaları kaydettiği görüntüleri 4K olarak kaydetti. Adeta animasyon izliyormuş hissi veren görüntüler Solar Dynamics Observatory tarafından 17 Nisan'da kaydedildi.

05:10 İnanılmaz Görüntüleriyle Uzaydan Kuzey Işıkları
İnanılmaz Görüntüleriyle Uzaydan Kuzey Işıkları
jayjay 9.606 izlenme - 1 month ago

Yeryüzünden büyük bir hayranlıkla izlediğimiz Kuzey Işıklarının gökyüzünden görünümleri de oldukça inanılmaz. ISS, Aurora Borealis ve Aurora Australis'in Ultra-HD görüntülerini yayınladı.

02:26 İnsanlarla Eskrim Oynayacak Seviyeye Ulaşan Sporcu Drone
İnsanlarla Eskrim Oynayacak Seviyeye Ulaşan Sporcu Drone
gemini99 5.275 izlenme - 1 month ago

Stanford Üniversitesi Havacılık ve Uzay Fakültesi araştırma görevlileri Ross Allen ve Marco Pavone, geliştirdikleri sistem ile birlikte eskrim kılıcından kaçan bir drone savunma sistemi geliştirdiler.

05:10 Bilinen Her Şeyden Daha Sıcak, Ağır ve Çok Daha İlginç - Nötron Yıldızları
Bilinen Her Şeyden Daha Sıcak, Ağır ve Çok Daha İlginç - Nötron Yıldızları
jayjay 14.590 izlenme - 2 months ago

Nötron Yıldınızın kütlesi 1 ile 3 güneş kütlesi arasındadır, fakat genişliği sadece 25 km'dir. Dünyanın kütlesinin 500000 katı kadar kütle Manhattan'ın çapı kadardır. O kadar yoğundur ki bir santimetre küpü 700 metre uzunluğundaki bir demir küp kadardır. Bu yaklaşık olarak 1 milyar tondur. Everest dağını bir kesme şeker büyüklüğünde düşünün.

01:24 Timelapse Görüntüleriyle NASA Uzay Teleskobu Yapımı
Timelapse Görüntüleriyle NASA Uzay Teleskobu Yapımı
sonny63 13.149 izlenme - 3 months ago

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu'nun yerini almak üzere geliştirdiği ve sahip olduğu gelişmiş kızılötesi merceklerle yıldızların binlerce geçmişteki hallerini gözlemleyebilecek olan James Webb Uzay Teleskobu, 2018'de göreve başlayacak. 1.3 metre genişliğinde ve 40 kilogram ağırlığında olan ve 18 ayrı parçanın birleştirildiği video 3 aylık işlemi hızlandırılmış bir şekilde gözler önüne seriyor.

01:30 Aşırı Sıcakken Bile Tutulabilen Özel Uzay Materyeli
Aşırı Sıcakken Bile Tutulabilen Özel Uzay Materyeli
sonny63 8.147 izlenme - 3 months ago

Uzay mekiklerinde kullanılan özel bir materyel, ısıyı iletmekte o kadar etkisiz ki, fırınlarda ısıtıldıktan sonra bile elle tutulabiliyor. Bu materyelle yapılabilecek bir işlemciyi hayal etmeye başladım da, neler yapılırdı neler...

06:31 NASA Tarafından Yayınlanan Görüntülerle Güneşin 1 Yıl İçindeki Değişimleri
NASA Tarafından Yayınlanan Görüntülerle Güneşin 1 Yıl İçindeki Değişimleri
jayjay 5.651 izlenme - 3 months ago

NASA, Ultra HD görüntülerle güneşin 1 yıl içindeki uğradığı değişimleri gösteren bir video yayınladı. Daha doğrusu dünyanın güneş etrafında 1 yılda tamamladığı tam bir turun görüntüleri.

00:33 ISS'deki Astronottan Dünyada Meydana Gelen Yıldırım Görüntüleri
ISS'deki Astronottan Dünyada Meydana Gelen Yıldırım Görüntüleri
jayjay 6.375 izlenme - 3 months ago

Uluslararası Uzay İstasyonundan(ISS) İngiliz astronot Tim Peake, paylaştığı bir tweet ile Kuzey Afrika'dan Rusya'ya doğru giderken yeryüzünde olan yıldırım düşmelerini videoya kaydetti.

00:46 Bir Süpernova'nın Doğuşu ve Ölümü
Bir Süpernova'nın Doğuşu ve Ölümü
darkman 15.253 izlenme - 3 months ago

SN 2015F isimli süpernovanın şubat-ekim 2015 arasındaki görüntülerinden oluşan bu videoda, dünyamızdan 80 milyon ışık yılı uzakta NGC 2442 galaksisinde beyaz cüce yıldız ile normal yıldızın çarpışması sonucu ortaya çıkan bir "Tip Ia Süpernova" olan SN 2015F'nin doğuşunu ve ölümünü izleyeceksiniz.

01:00 Uzaylılar Dünyalı Müzesine Giderse
Uzaylılar Dünyalı Müzesine Giderse
angel 11.369 izlenme - 3 months ago

Uzun zaman sonra, uzak bir galakside, insanoğlu ortalıkta olmadığında uzaylılar bizden geriye kalanlara büyük ihtimalle böyle bakacak. Avokado reklamı olmak ayağına gayet başarılı bir video ortaya çıkmış, tebrik ediyor ve izliyoruz. İzlemeyene küsüyoruz.

02:30 Dünyanın Bir Günü Uzaydan Nasıl Gözüküyor?
Dünyanın Bir Günü Uzaydan Nasıl Gözüküyor?
jayjay 2.703 izlenme - 3 months ago

Himawari-8 isimli Japon uydusu tarafından kaydedilen Dünya görüntüleri. Meteoroloji bilgileri için uzaya fırlatılan uydu tarafından kaydedilen bu görüntülere hayran kalmamak elde değil.

02:18 CIA yıllardır gizlenen UFO belgelerini açıkladı
CIA yıllardır gizlenen UFO belgelerini açıkladı
cnnturk 11.009 izlenme - 4 months ago

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı, UFO'lar ve uzaylılarla ilgili çoğu 1940'lı ve 1950'li yıllara ait yüzlerce belgeyi kamuoyuna açıkladı ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), UFO'larla ilgili çoğu 1940'lı ve 1950'li yıllara ait yüzlerce belgeyi kamuoyunun erişimine açtı. CIA'in "Bizim 'X-Files' dosyalarımıza göz atın" başlığıyla kamuoyuna açtığı yüzlerce belgenin, kurumun 1978 yılında "tanımlanamayan uçan cisimler" (UFO) ve "uzaylılarla" ilgili yaptığı araştırmalara dayandığı bildirildi.Belgelerin çoğunun 1940'lı ve 1950'li yıllara ait olduğu ifade edilen açıklamada, UFO'ları ve uzaylıları konu alan bir zamanların ünlü televizyon dizisi "X-Files"a da gönderme yapıldı.Binlerce belge içinden toplam 10 belgeyi öne çıkaran CIA, dizinin iki ana karakteri olan FBI ajanları Fox Mulder ve Dana Scully'nin,"bu belgeleri UFO'ların ve uzaylıların varlığını kanıtlamada kullanabilecekleri" şeklindeki ifadelere yer vererek okurların dikkatini çekti. (29-01-2016)

00:23  Uzayda duş nasıl alınır?
Uzayda duş nasıl alınır?
jayjay 16.439 izlenme - 4 months ago

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan İngiliz astronot Tim Peake, Twitter'dan paylaştığı bir video ile astronotların uzayda nasıl duş aldıklarını gösterdi.

02:10 Çağla Şikel röportaj yaparken oğulları ortalığı birbirine kattı
Çağla Şikel röportaj yaparken oğulları ortalığı birbirine kattı
mondomedia 588 izlenme - 4 months ago

Çağla Şikel muhabirlerle röportaj yaparken oğulları Kuzey ve Uzay ortalığı birbirine kattı. İşte o görüntüler

00:46 Anne karnında inanılmaz hareketler yapan bebek
Anne karnında inanılmaz hareketler yapan bebek
gedlak 15.234 izlenme - 4 months ago

Anne karnında inanılmaz hareketli bebek görenleri şaşırttı. Bazı kullanıcılar videoya “uzaylı bebek” yorumu yaptı.

01:49 Blue Origin Roketi Bir Dikey İnişi Daha Başarıyla Tamamladı
Blue Origin Roketi Bir Dikey İnişi Daha Başarıyla Tamamladı
sonny63 2.742 izlenme - 4 months ago

SpaceX ile birlikte uzaya gönderilen roketlerin yeniden kullanılabilirliği üzerinde önemli adımlar atan Blue Origin, uzay altı roket denemesinde yine başarıya ulaştı. Yer yüzünden 100km yukarıya çıkan roket başarıyla dikey inişini gerçekleştirdi. SpaceX ise uzaydan roketleri geri getirmeyi deniyor ancak sadece 1 kere başarılı olabildi.

00:54 Uzayda "Sıvı Ping Pong" Oynayan Astronot
Uzayda "Sıvı Ping Pong" Oynayan Astronot
jayjay 15.892 izlenme - 4 months ago

NASA astronotu Scott Kelly, Uluslararası Uzay İstasyonunun içindeki yer çekimsiz ortamda su damlacığı ile pinpon oynadı. Daha ne kadar havalı olabilirsiniz ki.

00:53 Uluslararası Uzay İstasyonunda Kahve Nasıl Yapılır?
Uluslararası Uzay İstasyonunda Kahve Nasıl Yapılır?
jayjay 16.582 izlenme - 4 months ago

"Starbucks vardı da biz mi gitmedik!" diyen Uluslararası Uzay İstasyonu çalışanı Tim Peake'den kahve -muhtemelen dünyadakilerden çok daha lezzetlidir- yapılışı.

00:50 SpaceX'in Falcon roketi infilak etti
SpaceX'in Falcon roketi infilak etti
cnnturk 9.279 izlenme - 4 months ago

NASA’nın okyanus araştırmalarında kullanılmak üzere tasarladığı bir uyduyu uzaya taşıyan Falcon 9 adlı roket iniş yaptığı platformda bir ayağının kitlenmemesi sonucu zemine çakıldı. Roketi fırlatan Space X (Space Exploration Technologies Corporation-Uzay Keşif Teknolojileri Şirketi) firmasının kurucusu Elon Musk, kazanın sebebinin buzlanma olabileceğini açıkladı. Los Angeles’taki Vanderberg Havakuvvetleri Üssü’nden yola çıkan ve Jason-3 adlı okyanus ölçümü uydusunu başarıyla uzaya fırlatan Falcon 9 v1.1 adlı roket aynı başarıyı Pacific Okyanusu’ndaki insansız bir deniz aracına inişte gösteremedi. NASA, ABD Avrupa ortak yapımı Jason-3 adlı uydunun uzayda olduğunu ve bilimsel amaçlar için kullanılabileceğini bildirdi. Kazanın görüntüsünü Instagram hesabından takipçilerine ulaştıran Elon Musk, “Falcon insansız deniz aracına iniş yaptı fakat kilitleme halkasının ayaklardan birisini tutmaması roketin iniş sonrası devrilmesine sebep oldu. Temel sebep kalkış sırasında ağır sisin yoğunlaşmasından oluşan buzlanma olabilir.” mesajını paylaştı. İnternetten ödeme sitesi PayPal ve elektrikle çalışan araba markası Tesla Motors’un da kurucularından Elon Musk, SpaceX firmasını ABD’nin California eyaletinde Mars’ın kolonileştirilmesini sağlamak üzere uzay taşımacılığının maliyetini düşürme hedefiyle 2002’de kurdu. SpaceX fırlatma maliyetlerini düşürmek amacıyla okyanusa düşenler yerine tekrar kullanılabilecek uzaya fırlatma roket sistemleri tasarlıyor.

01:07 Uzayda ilk çiçek açtı
Uzayda ilk çiçek açtı
cnnturk 13.088 izlenme - 4 months ago

Uluslararası Uzay İstasyonu’nunda (ISS) görev yapan astronotlar, tarihte ilk kez yer çekimsiz ortamda bir bitkinin çiçek açmasını sağlamayı başardıklarını açıkladı. ABD’li astronot Scott Kelly, 13 taç yaprağına sahip turuncu bir zinya çiçeğinin fotoğrafını paylaşarak, “Uzayda yetiştirilmiş ilk çiçek karşınızda! #Uzayçiçeği #zinya #Uzaydabiryıl” yazdı ve sözlerini “Evet, uzayda başka yaşam türleri de mevcut!” diyerek tamamladı. Amerikan Ulusal Uzay Ajansı (NASA), geçtiğimiz aylarda uzayda yetiştirilmeye çalışılan bitkilerle ilgili yayınladığı açıklamada, zinya çiçeği tohumlarının ISS’e “güzellikleri yüzünden değil, sahip oldukları özellikler yüzünden götürüldüğünü” dile getirmişti.NASA yetkilileri, “Bu çiçek sayesinde astronotlar yerçekimsiz ortamda bitkilerin nasıl büyüyüp çiçek açtığını gözlemleyebilecek” demişti. Astronot Scott, Aralık ayında yetiştirmeye çalıştığı zinya çiçeklerinin oldukça kötü durumda olduğunu gösteren bir fotoğraf paylaşmış ve “Çiçeklerimiz pek de iyi durumda değil. Bu bir gün Mars’a kurmaya çalışacağımız koloni için kötü bir haber olabilir” demişti.Astronot ve kozmonotlar geçmişte ISS’de başarıyla marul ve buğday yetiştirmeyi başarmıştı. Ancak uzmanlar şimdiye dek bir bitkinin uzayda çiçek açmasını sağlamayı başaramamış olduklarını ve bu zinya çiçeğinin açmasını önemli bir başarı olarak gördüklerini söyledi.ISS’in sebze yetiştirme programının lideri Trent Smith yaptığı açıklamada, “Zinya bitkisi maruldan çok daha farklı. Bu bitki çevresel koşullara karşı çok daha hassas, büyümesi maruldan çok daha uzun zaman alıyor, 60 ya da 80 gün sürüyor. Bu nedenle büyütmesi oldukça zor bir bitki” dedi.Smith, “Bu çiçeğin açmasını ve gelişimini tamamlamasını sağlamış olmamız bir gün uzayda domates yetiştirmek için önemli bir adım” dedi. Uzmanlar, zinya çiçeğinin açmasının bilimsel açıdan önemli ve mutluluk verici bir gelişme olmasının yanı sıra güzelliğiyle ISS’deki araştırmacıların moralini yükseltmekte de etkili olduğunu söyledi.

01:32 Şimdiye Kadar Uzay Sınırına Gönderilen En Tuhaf Obje
Şimdiye Kadar Uzay Sınırına Gönderilen En Tuhaf Obje
gemini99 1.387 izlenme - 4 months ago

Uzay sınırına şimdiye kadar bir çok obje gönderildi. İçlerinde sallanan başlı Obama oyuncağından tutun donuta kadar bir çok tuhaf obje var. Siz uzaya bir obje gönderecek olsanız, ne gönderirdiniz?

06:56 Tüyler Ürperten Gizemli Ufo Olayı
Tüyler Ürperten Gizemli Ufo Olayı
jayjay 8.809 izlenme - 4 months ago

Woodbridge olayı 1980 in 26-31 Aralık tarihleri arasında İngiltere’nin Suffolk şehrinde bulunan Amerikan Hava Kuvvetleri Üssü ve hemen yakınındaki Kraliyet Hava Kuvvetlerinin Woodbridge Üssü civarında, Rendlesham ormanında meydana gelmiştir. Askeri personel tarafından rapor edilen Bu çok önemli UFO olayı , en çok sansasyon yaratanlardan Woodbridge olayı olarak tarihe geçmiştir. Olaya bir çok askeri görevli tanık olmuş, üst düzey yetkililerin uzaylılarla iletişim kurdukları söylenmiş; olay başından sonuna kadar hem fotoğraflanmış hem de filme alınmıştır. Yine de olay hakkında en etkileyici kanıt, dönemin Woodbridge Üssü Komutan Yardımcısı Yarbay Charles Halt tarafından yazılan rapordur. Halt’ın olay hakkındaki bu resmi raporu 13 Haziran 1981’de Savunma Bakanlığı’na sunulmuştur. Halt’ın resmi raporuna göre, 27 Aralık 1980 gecesi saat 01.00 civarında, Norfolk’taki Wharton Üssü radarları Kuzey Denizi’nin üzerinde tanımlanamayan bir cismin uçtuğunu belirledi. Bu cisim Rendlesham Ormanı yakınlarında radar ekranlarından kayboldu. Aynı sıralarda, amerikan Üssü’ndeki iki güvenlik devriyesi, kraliyet kuvvetlerinin Woodbridge Üssü’nün arka kapısında “olağandışı ışıklar” gözlemlediler. Bunun bir uçak kazası olabileceğini düşünen devriyeler, kapıya giderek araştırma yapmak için izin istediler. Görev başındaki uçuş şefi gereken izni verdi ve üç devriyeyi olay yerine gönderdi. Devriyeler ormana yaklaştıklarında telsiz bağlantıları kesildi ve tuhaf ışıklar saçan bir cisim göründü. Metalik görünümlü ve üçgen şeklindeki bu cisim yaklaşık 2 metre uzunluğundaydı. Tabanı 2-3 metre genişliğinde olan cisim, tüm ormanı beyaz bir ışıkla aydınlatıyordu. Tepesinden kırmızı alt tarafından ise mavi ışıklar çıkmaktaydı. Önce havada asılı durmaktaydı daha sonra alçalarak ayakları üstüne yere kondu. Devriyeler ona doğru yaklaşınca ağaçlara doğru bir manevra yaparak yükseldi ve gözden kayboldu. Cisim, bir saat kadar sonra üssün arka kapısı yakınlarında yeniden ortaya çıktı. Ertesi gün yapılan araştırmalarda, UFO’nun gece durduğu yerde 1.5 inç derinliğinde ve 7 inç çapında üç tane çukur oluştuğu görüldü. Bir sonraki gece olay yerinde yapılan radyason ölçümleri, Beta/Gamma oranlarının bu üç çukurda ve çukurların oluşturduğu üçgenin merkez noktasında normalain çok üstünde en üst seviyeye çıktığını gösteriyordu. Bu ölçümlere göre, cismin bulunduğu yer normalden 25 kat daha fazla radyasyon taşımaktaydı. Olay yerinde geniş çaplı araştırma başlatıldı ve bazı toprak örnekleri incelenmek üzere toplandı. Fakat bu konuda yapılan araştırmaların analiz sonuçları hiçbir şekilde açıklanmadı. UFO’lar o gece geç saatlerde, Woodbridge üssünün doğu kapısında tekrar ortaya çıktılar. Normalde tanınmayan ışıkların yerini belirlemek için kullanılan projektörler çalışmıyordu. Yarbay Halt askerlerine “Gidip bu işi çözelim”, dedi. Askerlere dürbünler, radyoaktivite ölçüm araçları, mikrokaset kayıt cihazları ve kameralar dağıtıldı. Halt ve ekibi doğu kapısına vardıklarında hareketlilik çoktan başlamıştı; ormandaki donuk ışığı görenler arasında Yarbay Halt da vardı. Halt, turuncu renkte bir küre’nin, sanki birileri tarafından idare ediliyorcasına, ağaçların arasına girip çıktığını gözlemledi. Halt raporunda ikinci günkü gözlemleri şöyle anlatmaktadır: “Ağaçların arasında kırmızı, güneşe benzer bir ışık görülmekteydi. İlerleyen bu ışık bir noktadan sonra etrafa ışıldayan partiküller saçmaya başladı, ardından da beş ayrı beyaz cisme bölündü ve gözden kayboldu. Hemen ardından gökyüzünde üç tane yıldız benzeri büyük cisim görüldü. İkisi kuzeyde, biri güneyde olan bu cisimler hızla ve keskin açılar yaparak ilerliyor ve kırmızı, yeşil ve mavi ışıklar saçıyorlardı. Kuzeydeki iki cisim oval biçimliydi, fakat daha sonra tam daire haline gelerek 1 saat ya da daha fazla süre gökyüzünde kaldılar. Güneydeki cisim ise 2-3 saat boyunca gözlemlenebildi, arada bir aşağı doğru ışınlar gönderiyordu. Pek çok resmi kişi, aşağıda imzası bulunanlar da dahil olmak üzere, bu olaylara tanıklık etmiştir.” Metnin Tamamı için : http://siriusufo.org/woodbridge-ufo-olayi/

10:11 Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru
Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru
jayjay 4.374 izlenme - 4 months ago

Bilimin Cevaplayamadığı 10 Gizem Neden Madde miktarı Antimaddeden daha fazla? Tüm Lityum Nerede? Neden Uyuruz? Yer çekimi nasıl çalışır? Herkes nerede? Karanlık madde neden yapılmıştır? Yaşam Nasıl Başladı? Plaka tektoniği (Kıta kayması veya hareketi) nasıl gerçekleşir? Hayvanlar nasıl göç eder? Kara enerji nedir?

06:30 Kaliforniya'da Bu Görüntülerdeki Uçan Şey Uzaylı mı?
Kaliforniya'da Bu Görüntülerdeki Uçan Şey Uzaylı mı?
gemini99 6.060 izlenme - 4 months ago

Kaliforniya'da kaydedilen görüntülerde, farklı açılardan uçan bir 'şey' görüyoruz. İnsana benzer ancak etrafına ışık saçan bu şey bir uzaylı olabilir mi?

03:28 Uzaya Gönderdiği Tek Taş Yüzük İle Kız Arkadaşına Evlenme Teklifi Yapan Adam
Uzaya Gönderdiği Tek Taş Yüzük İle Kız Arkadaşına Evlenme Teklifi Yapan Adam
jayjay 13.860 izlenme - 4 months ago

Gün geçmiyor ki insanlar ilginç fikirlerle gündeme gelmesin. Uzaya tek taş göndermekte bunlardan bir tanesi.

06:31 ABD California'da görülen uçan uzaylı
ABD California'da görülen uçan uzaylı
jayjay 17.462 izlenme - 4 months ago

evet yine uzaylı hastalarıyla, uzaylı düşmanlarını kapıştıracak bir materyalle karşınızdayız. olay birçok kişi tarafından kayda alınmış. haberlere konu olmuş ve fake olmadığı ispatlanmış. bildiğin kolu bacağı kafası olan garip bir şey ve uçuyor. beyaz renkli ışık saçıyor. konuyu ciddi haber sitelerinde de arayabilirsiniz. dünyanın birçok ciddi medya kuruluşunda haber olarak geçti. evet kuyuya taşı attığımıza göre kavga başlayabilir.

01:42 Eşsiz Güzelliğiyle 2015 Yılına Gelin Bir de Uzaydan Bakalım!
Eşsiz Güzelliğiyle 2015 Yılına Gelin Bir de Uzaydan Bakalım!
jayjay 8.905 izlenme - 5 months ago

2015 yılı boyunca Uluslararası Uzay İstasyonundan bir çok çarpıcı görüntü geldi. Astronotlar, gezegenimizin kuş bakışı görünümünü eşsiz çekimler eşliğinde bizlere sundular. Kuzey ışıklarından New York'un güzelliğine kadar bir çok yerin muhteşem manzarası ve doğa olaylarının uzaydan nasıl göründüğüne bakalım.

04:01 Leo Junior - Roket - Eğitici çizgi film - Türkçe dublaj
Leo Junior - Roket - Eğitici çizgi film - Türkçe dublaj
afacan 16.245 izlenme - 5 months ago

Leo Junior yine oyun parkında. Kasasında bir roketin parçaları var. Onları birleştirip roketi uzaya fırlatalım. Edi Blur da bir roket yapmak istiyor. Ona yardım edelim mi?

03:34 En Şaşırtıcı Gerçek - Cosmos (Neil deGrasse Tyson)
En Şaşırtıcı Gerçek - Cosmos (Neil deGrasse Tyson)
Hakkus Bulutus 10.419 izlenme - 5 months ago

Cosmos sunumuyla gönüllere taht kuran ünlü amerikali astrofizikci Neil deGrasse Tyson'dan Cosmos üzerinde yasayan organizmalara rasyonel bir bakış .. Eğer ki bize bazı şeylerin doğru olduğunu iddia edenlere otorite sahiplerinden şüphe duymamızı sağlayan şüpheci sorular sorma becerisinde değilsek, bu durumda önümüze gelen ilk şarlatan politikacı veya dindara kanmaya açık oluruz. iyi seyirler

07:17 NASA'nın Geliştirdiği Uzay Giysileri
NASA'nın Geliştirdiği Uzay Giysileri
darkman 19.338 izlenme - 5 months ago

NASA'nın geliştirdiği uzay giysileri ve gelecekte astronotlar için geliştirilen prototipler ve dizayn edilen tasarımlar, geleceğe ışık tutuyor.

01:00 1957 - 2015 Arasında Uzayı Çöplüğe Çevirmemiz
1957 - 2015 Arasında Uzayı Çöplüğe Çevirmemiz
darkman 12.514 izlenme - 5 months ago

Neredeyse 20,000 adete ulaşan uzay çöpleri, dünya ile birlikte yörüngede dönüyorlar. Uzay çöplüğü görsel çalışması Dr Stuart Grey'e ait.

05:11 Sosyal Devrim - Beni Hatırla
Sosyal Devrim - Beni Hatırla
jayjay 14.245 izlenme - 5 months ago

"Sosyal Devrim - Beni Hatırla" sizi aydınlatacak bir videodur.

08:12 İnsan Zihninin Sınırlarını Zorlayıp 'Acaba' Dedirten Aşırı Gerçekçi Uzaylı Şakası
İnsan Zihninin Sınırlarını Zorlayıp 'Acaba' Dedirten Aşırı Gerçekçi Uzaylı Şakası
sakagibi 11.498 izlenme - 5 months ago

Yaklaşık 5 aylık bir çalışmanın sonucu ortaya çıkarılan muhteşem bir şaka. Dm Pranks tarafından her türlü detayın düşünülerek hazırlandığı şakada insanlar korku dolu anlar yaşadı. Olaydan habersiz bir şekilde elleri silahlı askerlerle ve uzaylılarla karşılaşan masum insanların ecel terleri döktükleri anlara tanıklık ediyoruz.

01:41 Kedilerin Uzaylı Olabileceklerini Gösteren 8 İşaret
Kedilerin Uzaylı Olabileceklerini Gösteren 8 İşaret
soapbox 9.132 izlenme - 5 months ago

çok sevdiğimiz hatta hayatlarımızın içinde direk kendilerine yer bulan kedilerin uzaylı olabilme ihtimalini gösteren video sizlerle.

03:13 Uzaya Atılan Roketi Geri İndirmek
Uzaya Atılan Roketi Geri İndirmek
jayjay 6.638 izlenme - 5 months ago

Tarihi bir olaydır. Blue origin ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Roket 100.5 kilometre yükseğe çıkıp kapsülü bırakmış ve geri inmiştir. kapsül de paraşütle inişi tamamlamıştır. harika görüntüler.

05:20 Dünyayı Uyaran Uzaylı - Akıllı Para
Dünyayı Uyaran Uzaylı - Akıllı Para
gemini99 16.278 izlenme - 6 months ago

Hükümet Nakit parayı kaldırır (Nakit Para Geçmez ise) 1- Mecburen;Terörist ya Hesabını Kullanır tutuklanır ya ülkeyi terk eder.! 2- Vatandaşın hesabı Açlık sınırının altına düştüğünde bilgisayar alarm verir, ona yardım fonundan para aktarılır, Hem yardım kurumlarına giden para asalaklar tarafından hortumlanmaz - hem bir elin verdiğini öteki el bilmez - hem de dilenci görerek insanlığımızdan utanmayız. 3- Bugün şifreyi kırarak nakit (salak parayı) çekip bir yerlere gizleyip dilediği gibi harcayan hacker da başka asalaklar, sırtımızdan geçinemezler. Çünkü; bize ait olan akıllı parayı kainatın hiç bir yerine gizleyemez, dilediği gibi harcayamazlar. 4 – Kullandığımız para akıllı olacağından; dünyada ne kara para – ne rüşvet - ne yoksulluk - ne yolsuzluk kalır!

-->