kurd Videoları

907 sonuç

04:59 Minicik Apple Watch'a Windows 95 Kurdular
Minicik Apple Watch'a Windows 95 Kurdular
Apple 10.531 izlenme - 3 weeks ago

Teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğinin hepimiz farkındayız. Nick Lee isimli yazılım geliştirici adam Apple'ın son teknoloji saatinin içine dönemin hantal bilgisayarlarına kurulan Windows 95 işletim sistemini kurarak bizleri ufak bir nostalji turuna çıkardı.

02:40 Arabasına Kurduğu Davul Sistemiyle Benzinlikte Purple Rain Parçasını Çalan Prince Fanı
Arabasına Kurduğu Davul Sistemiyle Benzinlikte Purple Rain Parçasını Çalan Prince Fanı
vmonster 10.727 izlenme - 1 month ago

Kaliforniya'nın Inglewood şehrindeki bir benzin istasyonunda kaydedildi. Görüntülerde Prince fanı bir adam kamyonetinin arkasına kurduğu davul sistemiyle mini bir konser verdi.

04:46 Avustralyalı sanatçı Missy Higgins Aylan Kurdi'ye şarkı yazdı
Avustralyalı sanatçı Missy Higgins Aylan Kurdi'ye şarkı yazdı
ejdera 17.212 izlenme - 3 months ago

Avustralyalı sanatçı Missy Higgins, Bodrum'da mültecileri taşıyan botun batması sonucu hayatını kaybeden 3 yaşındaki Aylan Kurdi için bir şarkı yazdı. Suriye'deki savaşın ardından ailesiyle birlikte Ege Denizi'ni geçmeye çalışan Aylan Kurdi, Bodrum açıklarında lastik botun ters dönmesi sonrası annesi ve kardeşiyle birlikte hayatını kaybetmişti. 3 yaşındaki Aylan'ın ölümünden etkilenen Avustralyalı sanatçı Missi Higgins, Aylan ve ailesinin Suriye'den başlayıp Kanada'da bitmesi umuduyla çıktığı yolculuğunu "Oh Canada" isimli bir şarkı haline getirdi. Higgins'in Aylan için yazdığı şarkı için bir de animasyon video hazırlandı. Ödüllü yönetmen Natasha Pincus ve yine ödüllü animasyon yönetmeni Nicholas Kallincos, "Oh Canada" isim şarkının video klibine imzasını attı.Aylan'ın dünyayı derinden sarsan fotoğrafını ilk kez evinde yeni doğan bebeğiyle ilgilenirken gördüğünü ifade eden Higgins, derin bir şoka uğradığını ve anneliğin getirdiği koruyucu duyguların kendisini kahrettiğini söyledi. Higgins, bu şarkıdan elde edilecek gelirin tamamını Sığınmacı Kaynak Merkezi'ne bağışlayacağını da açıkladı.Avustralyalı sanatçı, kişisel internet sitesinden de bu şarkıya dair bir paylaşımda bulundu. Yaşanan trajediye Aylan'ın babası Abdullah'ın gözünden bakmaya çalıştığını ifade eden Higgins, bot yolculuğundaki karmaşayı bu şekilde anlamaya çalıştığını söyledi. Abdullah'ın, Kanada'nın kendisini ve ailesini kabul etmesi için mücadelesi nedeniyle şarkıya "Oh Canada" adını verdiğini söyleyen Higgins, ülke isminin önemli olmadığını, sığınmacıların yerleşmek isteyebileceği tüm ülkeleri temsil ettiğini de belirtti.

01:15 Moskova'da PYD temsilciliği açıldı
Moskova'da PYD temsilciliği açıldı
cnnturk 7.886 izlenme - 3 months ago

Rusya'nın başkenti Moskova'da, PYD'nin kontrolündeki bölgeleri temsil ettiği bildirilen bir ofis açıldı. “Batı Kürdistan Temsilciliği” adıyla tanıtılan ofisin, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'ye sınır olan ve PYD tarafından "Cezire", "Kobani" ve "Afrin" "kantonları" olarak adlandırılan bölgeleri temsil ettiği açıklandı. Açılışa, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, PYD’nin Rusya temsilcisi ABDussalam Ali ve "Suriye Kürtleri Avrupa ve ABD Temsilcisi" olarak tanıtılan Senam Muhammed katıldı. Temsilcilik, geçen aralık ayında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın açılışını yaptığı işadamları derneği ile aynı binada bulunuyor. Feleknas Uca, “Kürtlerin Cenevre’ye (Suriye müzakerelerine) katılmaması bize zarar vermedi, dünyanın dikkatini Kürtlerin üzerine toplamasına yardımcı oldu" iddiasında bulundu. Toplantıya, Ukrayna’daki Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrol ettiği Donetsk ve Lugansk bölgelerinin temsilcileri de katıldı. Öte yandan İHA'nın haberine göre temsilcilikte bulunan bir haritada Türkiye’nin doğu kısmını da içine alarak işaretlenen bölgenin Kürt bölgesi olarak gösterilmesi dikkat çekti. (11-02-2016)

02:08 Charlie Hebdo'dan tepki çeken Aylan Kurdi karikatürü
Charlie Hebdo'dan tepki çeken Aylan Kurdi karikatürü
cnnturk 7.428 izlenme - 4 months ago

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, cesedi Bodrum sahiline vuran 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi karikatürü nedeniyle bir kez daha eleştiri oklarının hedefi oldu. 'Riss', Laurent Sourisseau, imzalı karikatürde Aylan Kurdi'nin büyüdüğünde 'Almanya'daki tacizcilerden biri olabileceği' iması var. "Göçmenler" başlıklı karikatürde Aylan Kurdi'nin kıyıya vuran cesedi bir balon içinde görünüyor ve yanında "Küçük Aylan büyüdüğünde ne olurdu?" diye soruluyor. Bu sorunun altında da koşarak kaçan bir kadını, elleri açık halde kovalayan iki erkek görülüyor. Karikatürün altında da Fransızca'da arkadan elle tacizde bulunanlar için kullanılan 'Tripoteur' kelimesi kullanılarak "Almanya'da tacizci" olabileceği ifade ediliyor. Charlie Hebdo'nun bu karikatürü, Almanya'nın Köln kentindeki yılbaşı kutlamalarında 100'e yakın kadının göçmenlerden oluştuğu belirtilen gruplar tarafından toplu tacize uğramasının ardından geldi. Hiciv tarzı mizahı benimseyen dergiye sosyal medyadan tepki yağdı ve dergi 'ırkçılık' yapmakla suçlandı.Twitter kullanıcıları karikatürü "iğrenç", "zevksiz" sözleriyle eleştirdi ve 'İslamofobik' olmakla suçladı. Tartışma yaran bu karikatür, derginin hedef olduğu ve aralarında ünlü karikatüristlerinde bulunduğu 10 kişinin öldüğü silahlı saldırının birinci yıldönümünden bir hafta sonra yayımlandı. Geçen yıl Ocak ayındaki saldırının ardından yayımlanan provokatif karikatürler dergi içinde de tartışmalar doğurmuştu. Charlie Hebdo, önde gelen karikatüristlerinden ve saldırı sonrası ilk sayıyı tasarlayan Luz dergiden istifa etti. (14-01-2016)

00:47 Aylan bebeğin babasından Noel mesajı
Aylan bebeğin babasından Noel mesajı
cnnturk 676 izlenme - 5 months ago

3 yaşındaki Suriyeli bebek Aylan Kurdi'nin Bodrum'da kıyıya vuran cansız bedeni, dünya gündemine oturmuş, özellikle Avrupa'nın mülteci politikasının sorgulanmasına sebep olmuştu. Hristiyan dünyası Noel Bayramı'na hazırlanırken, Aylan'ın babası Abdullah Kurdi ingiliz Channel Four televizyonu için bir bayram mesajı yayınladı. "Suriyelilere kapılarınızı açın ve onları aşağılanmaktan kurtarın" dedi.

01:06 'Burası Kürdistan' Diyen Yaşlı Kadına Polisin Tepkisi
'Burası Kürdistan' Diyen Yaşlı Kadına Polisin Tepkisi
gemini99 3.005 izlenme - 5 months ago

Diyarbakır'da bir kadının "Burası Kürdistan ne istiyorsunuz?" sözlerine polis, "Ne Kürdistan'ı burası Türkiye" şeklinde cevap verdi.

11:04 Kurduğu Düzenek ile Evini Dubstep Işık Şovuna Dönüştüren Adam
Kurduğu Düzenek ile Evini Dubstep Işık Şovuna Dönüştüren Adam
jayjay 1.498 izlenme - 5 months ago

Matt Johnson, her sene olduğu gibi bu senede evini farklı bir tarzda ışıklandırdı. Johnson, Noel tatili için evini bu sefer Dubstep eşliğinde muhteşem bir görsel şova çevirdi. Skrillex versiyonunu da bekliyoruz.

01:37 Mesut Barzani Ankara'ya gelecek
Mesut Barzani Ankara'ya gelecek
cnnturk 8.854 izlenme - 5 months ago

Irak'ın kuzeyinde IŞİD kontrolündeki Musul'a yakın Başika Kampı'na Türk askerinin konuşlanmasıyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kanal 24'e konuştu. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani'nin bu hafta daha önceden planlanan bir ziyaret kapsamında Ankara'ya geleceğini söyledi. Bu konunun da gündeme geleceğini belirtti.

01:31 Iraklılardan Amerika'ya Teşekkür Reklamı
Iraklılardan Amerika'ya Teşekkür Reklamı
angel 12.352 izlenme - 5 months ago

Kuzey Irak'taki kürdistan yönetiminin hazırladığı amerika'ya teşekkür klibidir kendileri. Bütün dünyada dönmekte olup, amerikan yönetimi "bakın ırak'ta insanlar ne kadar bize müteşekkir, ne kadar iyi işler yaptık aslında" diye propaganda yapmaktadır.

01:11 hapishaneye sosyal market kurdular
hapishaneye sosyal market kurdular
AnadoluAjansi 16.857 izlenme - 6 months ago

cezaevinde kalan ihtiyaç sahibi tutuklu ve hükümlülere giysi yardımında bulunmak için yıllardır kişisel çaba gösteren cezaevi görevlileri, bunu kurumsal olarak sürdürmek üzere proje hazırladı. kurum öğretmeni hurşit kayan, vaiz bilal ayaz, sosyal çalışmacı arda geren ve kurumu psikoloğu cem tığrak tarafından hazırlanan proje, cezaevi yönetimi ve savcılığın verdiği destekle hayata geçirildi. tamamı salihli esnafı ve halkının bağışladığı eşyalardan oluşan sosyal market, cezaevindeki 50 metrekarelik odada hizmete açıldı. salihli cumhuriyet başsavcısı ali rıza san, marketin açılışında yaptığı konuşmada, kurum personeli tarafından hayata geçirilen projenin türkiye'de bir ilk olduğunu, sosyal marketten cezaevinin açık ve kapalı bölümünde kalan 750 tutuklu ve hükümlünün faydalanacağını söyledi.

01:42 nihat kahveci'ye kurdurulan efsane baraj
nihat kahveci'ye kurdurulan efsane baraj
4-4-2 8.329 izlenme - 6 months ago

nihat kahveci'nin real madrid'e frikik atacakken kaleci casillas'ın kurdurduğu barajdır.

00:54 thy pembe kurdeleyi göklere taşıdı
thy pembe kurdeleyi göklere taşıdı
AnadoluAjansi 15.067 izlenme - 6 months ago

thy, bir uçağının gövdesine yapıştırılan pembe kurdele ile meme kanseri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. thy filosundaki 'bolu' uçağına yapıştırılan pembe kurdele çıkartması, meme kanseri farkındalık ayı olarak belirlenen ekim ayında meme kanseriyle ilgili bilinçlendirme çalışmalarına katkıda bulunuyor. thy kabin ekibi, uçuşlardan önce kendilerine pembe kurdelenin anlamını soran yolculara kampanyaya ilişkin bilgi veriyor.

02:13 komünist kürdistan tehlikesi - kitap tanıtımı
komünist kürdistan tehlikesi - kitap tanıtımı
Yaren Nur 19.608 izlenme - 7 months ago

komünist kürdistan tehlikesi - kitap tanıtımı - mutlaka okuyun!

07:03 adnan oktar - amerika pkk'ya devlet kurmak istiyor
adnan oktar - amerika pkk'ya devlet kurmak istiyor
Timur Guven 5.783 izlenme - 7 months ago

derin amerika pkknın ışidi yenecek bir güç olduğu yalanını söyleyerek pkkya devlet kurdurmak istiyor.

00:53 çatısına panel kurdu elektrik giderini azalttı
çatısına panel kurdu elektrik giderini azalttı
AnadoluAjansi 7.378 izlenme - 7 months ago

salihli organize sanayi bölgesi’nde (osb) süt ve süt ürünleri üreten işletmenin sahibi yaşar karakoç, aa muhabirine yaptığı açıklamada, şirketinin enerji giderlerinin çok yüksek olduğunu, zaman zaman bu maliyeti karşılama konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi. manisa'nın güneş enerjisi yatırımları için çok uygun olduğunu, küçük çaplı bir santral kurmak için bir süredir çalışma yaptığını anlatan karakoç, bu konuda sağlanan devlet desteklerinin çok cazip olduğunu görerek proje hazırladığını dile getirdi.

26:32 the forest part 3 - yuvamızı kurduk - zeonnn
the forest part 3 - yuvamızı kurduk - zeonnn
zeoNNN 12.613 izlenme - 7 months ago

yuvamızı kurduk :) the forest w/ pintipanda 3. uçak kazasının ardından tek başınıza kaldığınız adada gizemli bir ormanda hayatta kalmak zorundasınız ve bir süre sonra adada tek yaşayanın siz olmadığınızı, ete aç mutantların olduğunu öğrenirsiniz. açık dünyaya sahip the forest’da yaşayan bir orman, açık dünya, yeşerip büyüyen ve sonra da ölen bir bitki örtüsü bulunuyor. ağaçları kesip kendinize yiyecek yetiştirmeli ve kendinize sığınacağınız bir alan yaratmalısınız.

01:48 bina yapamayınca oteli karavanlardan kurdu
bina yapamayınca oteli karavanlardan kurdu
AnadoluAjansi 1.953 izlenme - 7 months ago

turizmci baran movar, aa muhabirine yaptığı açıklamada, cunda'daki arsasına otel inşa etmek istediğini söyledi. araştırmalarını sürdürürken arsasının doğal sit ve milli park alanında bulunduğunu öğrendiğini belirten movar, tek çözümü tesisini karavanlardan yapmakta bulduğunu anlattı.

00:55 telef olmuş hayvanlardan zooloji müzesi kurdu
telef olmuş hayvanlardan zooloji müzesi kurdu
AnadoluAjansi 15.708 izlenme - 7 months ago

müzenin sorumluluğunu da yürüten uğurtaş, aa muhabirine yaptığı açıklamada, ege üniversitesinden mezun olduktan sonra 1986'da bursa'ya geldiğini ve o tarihten itibaren zoolojiyle uğraştığını söyledi. çalışmalarında ve tezlerde kullandığı hayvan örneklerini biriktirdiğini belirten uğurtaş, ellerine geçen her gruptan hayvan ölüsünün iskeletini veya derisini imkanlar dahilinde sergilemeye çalıştıklarını anlattı. uğurtaş, bunun bir merak işi olduğunu, gelecek kuşakların hayvanları daha iyi tanıması amacıyla biriktirdiği yaklaşık 2 bin 500 örneği, biyoloji bölümündeki 145 metrekarelik alanda sergilediğini ifade etti.

00:51 fatih altaylı - israil ve suudiler kürdistan i̇çin anlaştı
fatih altaylı - israil ve suudiler kürdistan i̇çin anlaştı
tayfunege 4.083 izlenme - 7 months ago

fatih altaylı, habertürk'te yayınlanan tek tek programında mhp grup başkanvekili oktay vural'ı ağırladı.

01:31 iki yaşlı kurdun anlamsız kavgası
iki yaşlı kurdun anlamsız kavgası
gemini99 17.984 izlenme - 8 months ago

iki yaşlı kurdun anlamsız kavgası şimdi sizlerle, iyi seyirler.

02:35 sibirya kurdunun müthiş yolculuğu - gopro
sibirya kurdunun müthiş yolculuğu - gopro
GoPro 9.775 izlenme - 8 months ago

sibirya kurdunun müthiş yolculuğu şimdi sizlerle, iyi seyirler.

03:45 charlie hebdo'ya aylan kurdi tepkisi
charlie hebdo'ya aylan kurdi tepkisi
cnnturk 17.507 izlenme - 8 months ago

fransız mizah dergisi charlie hebdo’nun, bodrum’da cansız bedeni kıyıya vuran ve mülteci krizinin sembolüne dönüşen aylan kurdi’yle ilgili karikatürleri büyük bir tartışma yarattı. tepki çeken karikatürlerden birinde, aylan kurdi’nin ünlü fotoğrafı, yanı başında bir mcdonald’s reklamıyla resmediliyor. karikatürde amacına çok yakınlaşmıştı yazılırken, mcdonald’s reklamında da bir fiyatına iki çocuk menüsü yazıyor. bir diğer tartışma yaratan karikatürde ise isa’ya benzeyen bir figürün üzerinde avrupa’nın hıristiyan olduğunun kanıtı. hıristiyanlar suyun üzerinde yürüyebilir, müslüman çocuklar batar yazılı.

00:20 yeni doğan i̇kizlerin birbirleriyle kurdukları telepati
yeni doğan i̇kizlerin birbirleriyle kurdukları telepati
boompow 4.323 izlenme - 8 months ago

yeni doğmuş ikizler, yan yana yatarken birbirleriyle ilk görüşmelerini yapmaya çalışıyorlar. bebekler doğdukları anda herhangi bir ses çıkaramazlar fakat ikizlerin telepati yoluyla birbirleriyle iletişime geçebildikleri söyleniyor. ilk muhabbet çabaları yeni doğan i̇kizlerin birbirleriyle kurdukları telepati sizlerle.

00:24 pislikten saçında böceklerin yuva kurduğu kadın
pislikten saçında böceklerin yuva kurduğu kadın
gemini99 12.262 izlenme - 8 months ago

o kadar pis bir saça sahip ki ne kadar böcek olduğunu bile saymak imkansıza yakın sizi hayattan soğutacak kadının bol böcekli videosu sizlerle.

01:54 mehmet şimşek - kürdüm maliye bakanıyım
mehmet şimşek - kürdüm maliye bakanıyım
kontrahbr 17.709 izlenme - 8 months ago

finans zirvesi'nde konuşan mehmet şimşek, ' istanbul en büyük kürt kentidir. ben de kürdüm, maliye bakanıyım. biz sorunlarımızı demokrasi ile çözeriz ' dedi. - 09.09.2015

00:16 ağacın üstündeki kurdu iştahla yiyen adam
ağacın üstündeki kurdu iştahla yiyen adam
gemini99 11.872 izlenme - 8 months ago

ağacın üstündeki kurdu iştahla ağzına atarak onu parçalayıp yiyen ve bu durumdan hiç tiksinmeyen mutlu adamın iğrenç halleri sizlerle.

01:48 namık sakık - kürdüm ama hdp beni temsil etmiyor
namık sakık - kürdüm ama hdp beni temsil etmiyor
tayfunege 8.855 izlenme - 8 months ago

hdp'li ağrı belediye başkanı sırrı sakık 'ın kardeşi namık sakık, beyaz tv ekranlarında ezber bozan açıklamalarda bulundu.

00:55 turkey pledges to wipe out the pkk
turkey pledges to wipe out the pkk
euronews 12.656 izlenme - 8 months ago

premises belonging to or being used by the pro-kurdish people's democratic party - the hdp - were attacked across turkey. turkish tv channel imc reported that 126 provincial and district branches have been assaulted by nationalists. the violence was in response to the deaths of 16 soldiers who died in a pkk ambush on sunday in the yüksekova district of southeastern

01:46 adnan oktar - peygamberimiz ve hz. mehdi
adnan oktar - peygamberimiz ve hz. mehdi
Video Kesitleri 1.359 izlenme - 8 months ago

peygamberimiz (sav) hz. mehdi (as)’ın fizikse özelliklerini detaylı anlatmıştır.

01:58 aylan galip ve reyhan kurdi kobani'de toprağa verildi
aylan galip ve reyhan kurdi kobani'de toprağa verildi
cnnturk 2.169 izlenme - 8 months ago

bodrum sahiline vuran cansız bedeni tüm dünyada büyük yankı uyandıran 3 yaşındaki aylan kurdi ile ağabeyi ve annesinin cenazeleri memleketleri kobani'de toprağa verildi. - 04.09.2015

10:05 adnan oktar - kürt kardeşlerimiz kürtlükleriyle gurur duysunlar
adnan oktar - kürt kardeşlerimiz kürtlükleriyle gurur duysunlar
Video Kesitleri 12.800 izlenme - 8 months ago

kürt kardeşlerimiz kürtlükleriyle gurur duysunlar. kürtlük yiğitliktir, aslanlıktır ve şereftir.

02:29 minik aylan'ın babasından çok acı ifade - artık bizi görün
minik aylan'ın babasından çok acı ifade - artık bizi görün
cnnturk 7.074 izlenme - 8 months ago

dünya basınından çok sayıda gazeteci tüm gün peşindeydi. oysa onun tek kelam edecek hali yoktu. bir gecede 2 oğlu aylan ve galip'i, eşi zahim kurdi'yi kaybeden kobanili abdullah kurdi'den söz ediyoruz. iki çocuğu ile eşinin cenazlerini kobani'ye götürmeye hazırlanan abdullah kurdi, kameralara bakamadı. ama gazetecilerin ısrarı üzerine dünyaya bir çağrı yaptı: artık bizi görün dedi. - 04.09.2015

07:56 gerçekçi sibirya kurdu makyajı yapımı
gerçekçi sibirya kurdu makyajı yapımı
Arif Yarar 13.317 izlenme - 8 months ago

gerçekçi sibirya kurdu makyajı yapımı şimdi sizlerle, iyi seyirler.

07:56 aşırı gerçekçi sibirya kurdu makyajı yapımı
aşırı gerçekçi sibirya kurdu makyajı yapımı
kadinca 18.177 izlenme - 8 months ago

gerçeğinden ayırt etmenin neredeyse imkansız olduğu bir makyaj yapımını izliyoruz.

01:12 turkish kurds protest against airstrikes and mass arrests
turkish kurds protest against airstrikes and mass arrests
euronews 12.742 izlenme - 9 months ago

kurds in turkey have been demonstrating against ankara's airstrikes against kurdish militants in iraq, but also against the arrest of hundreds of people, mostly kurds, across the country.

03:33 1.5 ay sonra sahibini gören sibirya kurdunun sevinci
1.5 ay sonra sahibini gören sibirya kurdunun sevinci
soapbox 3.381 izlenme - 10 months ago

1.5 ay sonra sahibini gören sibirya kurdunun sevinci görenleri şaşkına çeviriyor ve sahibiyle öyle bir hasret gideriyor ki herkesin böyle bir dosta ihtiyacı olduğunu düşündürüyor.

02:47 didem ürer köşe yazısı pkk'nın hedefi kürdistan'ı kurmak
didem ürer köşe yazısı pkk'nın hedefi kürdistan'ı kurmak
Yaren Nur 653 izlenme - 10 months ago

didem ürer köşe yazısı-pkk'nın nihai hedefi komünist kürdistan'ı kurmaktır

01:18 tavuk çiftliğine müzik sistemi kurdu
tavuk çiftliğine müzik sistemi kurdu
AnadoluAjansi 2.158 izlenme - 11 months ago

ordu'da aldığı destekle evinin bahçesine tavuk çiftliği kuran yusuf uzunlar, kurduğu müzik sisteminin hayvanlar üzerinde olumlu etkisi olduğunu ve daha fazla yumurta elde ettiğini söyledi. ordu kivi ve yumurta üreticileri derneği başkanı da olan uzunlar, aa muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıl önce altınordu ilçesine bağlı sağırlı mahallesi'ndeki bahçesine altınordu ziraat odası, doğu karadeniz kalkınma ajansı (doka), ordu üniversitesi (odü) ile gıda, tarım ve hayvancılık il müdürlüğünün katkılarıyla tavuk çiftliği kurduğunu anlattı.

00:54 syria - kurdish forces advance towards isil-held town
syria - kurdish forces advance towards isil-held town
euronews 964 izlenme - 11 months ago

kurdish forces are digging deeper into syria's raqqa province. ypg militia are advancing towards isil-controlled tal abyad, at the turkish border. they are setting their sights set on taking the town, raising the prospect of a battle at the border. for the ypg, seizing tal abyad would help them link up kurdish-controlled areas in hasaka province and kobani. the town is important to the self-proclaimed islamic state group as the nearest border area to its de facto capital of raqqa city.

-->