304 sonuç

00:41 katliamın yaşandığı meydanın isminin demokrasi meydanı olması

katliamın yaşandığı meydanın isminin demokrasi meydanı olması

kontrahbr 9 izlenme - 1 month ago

99 kişinin hayatını kaybettiği türkiye'nin en kanlı terör saldırısının ardından ankara büyükşehir belediye meclisi gar meydanı'nın ismini 'demokrasi meydanı' olarak değiştirdi

04:56 davutoğlu huzur ve demokrasi operasyonları sürecek

davutoğlu huzur ve demokrasi operasyonları sürecek

AnadoluAjansi 141 izlenme - 2 months ago

başbakan ahmet davutoğlu'nun konuşması ankara - başbakan ahmet davutoğlu ankara spor salonu'nda gerçekleştirilen ak parti milletvekili aday tanıtım toplantısında konuştu.

00:25 kemal kılıçdaroğlu ipek grubu operasyonunu yorumladı

kemal kılıçdaroğlu ipek grubu operasyonunu yorumladı

cnnturk 128 izlenme - 3 months ago

ipek grubuna yapılan polis operasyonu adli yıl açılışına gelen chp lideri kemal kılıçdaroğlu'nun da gündemindeydi. kılıçdaroğlu, ' medyası susturulan bir ülkede demokrasiden söz edilemez. hükümeti bizi dünyaya rezil etmemeye davet ediyorum ' diye konuştu.

01:57 başbakan demokrasinin askıya alınmasına izin vermeyeceğiz

başbakan demokrasinin askıya alınmasına izin vermeyeceğiz

AnadoluAjansi 211 izlenme - 3 months ago

davutoğlu, "sıkıyönetim yılları, türkiye'de geride kalmıştır. olağanüstü hal de geride kalmıştır" dedi. "demokrasilerde seçimlerde oluşan meclis nihai çözüm makamıdır ve siyasi sorunların tartışılacağı, konuşulacağı yerdir" ifadelerini kullanan davutoğlu, "bazı partiler sorumluluktan kaçarken, bazı liderler sadece polemik yaparak gelecek seçimlere dönük şimdiden polemik yığınağı yaparken, biz hem hükümet kurma sorumluluğunu yerine getirdik, hükümet kurmak amacıyla yürütülen koalisyon görüşmelerini hem de ülke yönetimi için gece gündüz çaba sarf ettik" şeklinde konuştu.

01:59 cevdet yılmaz silahla demokrasi aynı anda olmaz

cevdet yılmaz silahla demokrasi aynı anda olmaz

AnadoluAjansi 44 izlenme - 4 months ago

kalkınma bakanı cevdet yılmaz, silahla demokrasi aynı anda olmaz. silahla kalkınma aynı yerde olmaz. türkiye artık bunu kaldıramaz dedi. bakan yılmaz ile gıda, tarım ve hayvancılık bakanı mehdi eker, diyarbakır'da ak parti il başkanlığı'nın bağlar ilçesindeki bir düğün salonda düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı. kalkınma bakanı yılmaz, burada partililere hitaben yaptığı konuşmada, terör örgütü pkk'nın doğu ve güneydoğu anadolu bölgesi'ndeki barajlara yönelik saldırılarına değindi.

04:14 ahmet davutoğlu demirel daima demokrasinin yanında oldu

ahmet davutoğlu demirel daima demokrasinin yanında oldu

AnadoluAjansi 116 izlenme - 5 months ago

türkiye'de siyasetin toplumla bütünleşmesinde, özellikle 27 mayıs darbesi sonrasında demokrasi üzerinde kara bulutlar dolaşırken, verdiği mücadeleyle sayın cumhurbaşkanımız, türkiye'de her zaman meşruiyetin ve demokrasinin yanında olmuştur. ifadesini kullanan davutoğlu, şunları kaydetti. siyasi tarihimiz açısından, ismi bu açıdan çok derin izler bırakarak siyasi tarihimize yazılmıştır. ben hem türkiye cumhuriyeti hükümeti adına hem milletimiz adına bir kez daha taziyelerimi arz etmek üzere, bir tarih niteliği taşıyan bu kendi evine ziyarette bulundum, ailelerine de bu anlamda taziyelerimi ilettim. buraya gelmeden önce verdiğimiz talimatla devlet protokolü anlamında, cumhurbaşkanlığımızda yapılan bütün protokolün detayları uygulanarak ulusal yas ilan edilecektir, bugünden itibaren.

04:58 cumhurbaşkanı erdoğan - demokrasi idama mahkum edilmiştir

cumhurbaşkanı erdoğan - demokrasi idama mahkum edilmiştir

AnadoluAjansi 86 izlenme - 6 months ago

mursi'ye ve arkadaşlarına karşı yapılanların yenilir yutulur bir olay olmadığını dile getiren cumhurbaşkanı erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'dünyanın buna sessiz kalması bilesiniz ki kendini inkarıdır. eğer 'demokrasi, sandık' diyorsanız, şu anda dün açıklanan bu kararla sandık idama mahkum edilmiştir, demokrasi idama mahkum edilmiştir, milli irade idama mahkum edilmiştir. doğan grubu, sen de avucunu daha çok yalarsın. beraber hareket ettiğiniz paralel örgüt, aynı şekilde siz de çok avucunuzu yalarsınız. çünkü bizim abdestimizden şüphemiz yok, onun için de namazımızdan şüphemiz yok.' dedi.

02:24 davutoğlu bu şantajdır,tehdittir,demokrasi ile uzlaşmaz

davutoğlu bu şantajdır,tehdittir,demokrasi ile uzlaşmaz

cnnturk 62 izlenme - 6 months ago

başbakan ahmet davutoğlu barajı aşamazsak sivil iteatsizlik başlatacagız diye konuşan hdp lideri demirtaşa yanıt verdi bu şantajdır, tehdidtir demekrasiyle uzlaşmaz diye konuştu 7 haziran şeçimleri sonrası için seçim barajının düşürülebilir dedi ve sandıktan çıkacak sonuça herkesin saygı göstermesi gerek dedi

05:56 başbakan davutoğlu - gencecik bedenleri̇ i̇dama götürdüler

başbakan davutoğlu - gencecik bedenleri̇ i̇dama götürdüler

AnadoluAjansi 66 izlenme - 6 months ago

27 mayıs’ta bir partiye yönelik müdahale ile siyasi parti liderleri zincirbozan’a gönderildi. bugün milli iradeye tahakküm etme çabası içinde olanlar var. darbe mantığı gencecik bedenleri idama götürdüler. şimdi tüm bu tecrübelerden sonra özgürlükler ya hep birlikte savunulur ya da özgürlükler kaybedilir.

00:49 demokrasi sorunları avrupa konseyi'ni endişelendiriyor

demokrasi sorunları avrupa konseyi'ni endişelendiriyor

euronews 85 izlenme - 7 months ago

47 üyeli avrupa konseyi bazı ülkelerde demokrasi ve hukukun üstünlüğü konusunda yaşanan sorunlardan dolayı büyük endişe duyduğunu belirtti. konu ile ilgili yayınlanan bir raporda özellikle iki sektörde yaşanan sorunlara dikkat çekildi:

Çalma Listeleri

Demokrasi Bülbülleri

Demokrasi Bülbülleri

Vidivodo 12 Video
Demokrasilerde İnsan

Demokrasilerde İnsan

Vidivodo 11 Video